Grūtniecība
Fiziskās aktivitātes grūtniecības laikā
Šis raksts var palīdzēt rast atbildes uz šādiem jautājumiem:
Vai fiziskās aktivitātes grūtniecības laikā ir drošas?
Kādas fiziskās aktivitātes man ir ieteicamas grūtniecības laikā?
Kā sākt fiziskās aktivitātes grūtniecības laikā?
Cik ilgi es varu turpināt fiziskās aktivitātes grūtniecības laikā?
Vai vēlaties līdzekli, kas var palīdzēt vairot enerģiju, uzlabot garastāvokli, atvieglot muguras sāpes, mazināt aizcietējumu, vēdera pūšanos un pietūkumu, kā arī uzlabot miegu?
Nepārcentieties. Pārtrauciet, ja nejūtaties labi vai ja jums ir drudzis.
Nē, tas nav brīnumlīdzeklis. Vienkārši 30 minūtes mērenas fiziskās aktivitātes vairumā dienu var palīdzēt nodrošināt visu minēto. Kā arī tā uzlabos muskuļu tonusu un pēc bērna piedzimšanas palīdzēs atgūt tādu ķermeņa svaru, kāds jums bija pirms grūtniecības.
Uzziniet vairāk par šādu tēmu:
Lai gan no vingrošanas, svarcelšanas un slēpošanas kādu laiku ir jāatsakās, parasti aktivitātes saglabāšana visu grūtniecības laiku ir droša. Tomēr pirms aktivitāšu uzsākšanas vienmēr labāk konsultēties ar ārstu.
Nepārcentieties un ieklausieties savā ķermenī. Pārtrauciet, ja nejūtaties labi vai, ja jums ir drudzis. Ir pieņemami nenodarboties ar fiziskām aktivitātēm vienu vai divas dienas, ja jums to vienkārši negribas.
Ja fizisko aktivitāšu laikā vai pēc tām jūtat ģīboņa tuvošanos, vai jūtaties slikti, vai arī jums rodas asiņošana no maksts, šķidruma noplūde, sāpes, ir grūti staigāt vai ir jūtamas spazmveidīgas sāpes vēderā, pārtrauciet aktivitātes un konsultējieties ar ārstu.
Centieties vairumā nedēļas dienu vai pat visās nodrošināt vismaz 30 minūtes ilgu fizisku slodzi. Šī plāna īstenošana var būt vieglāka, ja izveidojat ieradumu. Treniņu partneris var palīdzēt jums saglabāt motivāciju. Varat arī izmantot aplikāciju, lai reģistrētu sasniegto.
Peldēšana var būt lielisks veids, kā nodrošināt fizisko aktivitāti grūtniecības laikā. Ūdenī jūs jutīsities brīnišķīgi viegla, jo ūdens cēlējspēks mazinās spiedienu vēderā, uz locītavām un muguru. Daudzos publiskajos peldbaseinos ir iešanas celiņš, kas ir ideāli piemērots kā zemas intensitātes aerobikas rīks.
Staigāšana ir vēl viena populāra izvēle, jo tā ir ērta, brīvi pieejama un atslābinoša. Jūs darāt to pareizā intensitātē, ja jums vēl pietiek elpas, lai sarunātos ar līdzgājēju, taču nepietiek elpas, lai skaļi nodziedātu savu mīļāko dziesmu.
Citas iespējas ir pilates vai joga trenera vadībā. Centieties negulēt uz muguras, jo bērna svars var palēnināt asiņu atgriešanos sirdī. Treneris pielāgos jums grūtniecības laikā veicamās fiziskās aktivitātes.
Maziniet garlaicību, izvēloties jauktu aktivitāšu veidu - dažādās dienās veiciet atšķirīgas aktivitātes.
Ja neesat pieradusi pie fiziskām aktivitātēm, bet ārsts jums tās ieteicis, pamēģiniet sākt ar zemas intensitātes peldēšanu vai staigāšanu. Centieties fiziskām aktivitātēm atvēlēt 30 minūtes dienā, bet varat arī tās sadalīt - 15 minūtes no rīta un 15 minūtes pēcpusdienā.
Nenoslogojiet sevi pārāk daudz. Jums nav jānosvīst un nav nepieciešams arī tāds elpas trūkums, ka vairs nevarat normāli parunāt.
Pieaugot grūtniecības laikam, iegurņa pamatnes muskuļi tiks iestiepti, tādēļ ir svarīgas fiziskās aktivitātes to atbalstam. Palūdziet, lai ārsts vai fizioterapeits jums izskaidro, kas būtu darāms.