Māmiņa un bērns
Atgūšanās pēc dzemdībām
Šis raksts var palīdzēt rast atbildes uz šādiem jautājumiem:
Kad mana pašsajūta pēc dzemdībām normalizēsies?
Cik ilgs laiks būs nepieciešams, lai atgūtos pēc dzemdībām?
Ko es varu darīt, lai palīdzētu savam ķermenim atgūties pēc dzemdībām?
Uzziniet vairāk par šādu tēmu:
Dzemdes saraušanās: Dzemde ir bijusi izstiepta kā balons, un dažu nedēļu laikā tā atgūs ierastos izmērus. Dzemdes saraušanās laikā, ko ierosina krūts barošana, jums var būt spazmveida sāpes, kas līdzinās vieglām kontrakcijām vai menstruālām sāpēm.
Asiņošana: Pirmās 4-6 nedēļas pēc dzemdībām jums no maksts izdalīsies asinis, ko sauc par lohijām. Tas notiks neatkarīgi no tā, vai dzemdības ir bijušas vaginālas vai ar ķeizargrieziena palīdzību. Dažas pirmās dienas pēc dzemdībām asiņošana var būt diezgan stipra, bet tad izdalījumiem vajadzētu kļūt sārti brūniem un visbeidzot izzust pavisam. Ja barosiet bērnu ar krūti, iespējams, jums nebūs menstruāciju, kamēr krūts barošana nebūs pārtraukta. Ja nebarosiet bērnu ar krūti, iespējams, jums menstruācijas atsāksies 5 vai 6 nedēļas pēc dzemdībām.
Hemoroīdi: Diezgan bieži pēc dzemdībām rodas hemoroīdi, taču tie parasti izzūd dažu dienu laikā. Izvairieties no aizcietējuma rašanās, ēdot daudz šķiedrvielām bagātu produktu, piemēram, augļus, dārzeņus un pilngraudu produktus, kā arī dzerot daudz ūdens. Ja jums nepieciešams atvieglojums, ārsts vai farmaceits var jums parakstīt zāles hemoroīdu ārstēšanai.
Jutīgums: Pēc vaginālām dzemdībām jūs jutīsiet sāpīgumu. Pietūkumu iespējams mazināta ar ledus pakām. Ja jums ir veikts ķeizargrieziens, grieziena vieta būs jutīga. Ja jums jāpaceļ kaut kas no grīdas, celieties kājās lēnām un ietupjoties ceļos. Šķaudot vai klepojot, uzlieciet roku un rētas apvidus.
Emocijas: Diezgan bieži 3-4 dienas pēc dzemdībām ir skumjš un raudulīgs noskaņojums. Tas skaidrojams ar hormoniem un nogurumu. Ja sajūtas pasliktinās un jums ir grūti tikt galā, konsultējieties ar ārstu vai vecmāti.
Urīna nesaturēšana: Dažām sievietēm pēc dzemdībām var būt urīna nesaturēšana. Konsultējieties ar ārstu vai vecmāti. Atsāciet iegurņa pamatnes vingrinājumus, kas jums palīdzēs stiprināt vaļīgos muskuļus un mazināt urīna noplūdes epizodes.
Ar krūti barojošas sievietes uzturvajadzības palielinās pat par 88%, tādēļ veselīgs un labi līdzsvarots uzturs ir ļoti svarīgs.
Lietojiet grūtniecēm piemērotu uzturu un izvēlieties augļus un dārzeņus, liesas olbaltumvielas un piena produktus ar zemu tauku saturu. Dzeriet daudz ūdens un izvairieties no alkohola lietošanas, īpaši tad, ja barojat bērnu ar krūti, jo neliels daudzums alkohola var nokļūt mātes pienā.
Ieteicams lietot elevit® Breastfeeding, lai palīdzētu nodrošināt, ka tiek uzņemts dienā ieteicamais svarīgāko mikroelementu daudzums veselības stiprināšanai, kā arī bērna veselīgai attīstībai, barojot bērnu ar krūti.
Lai gan katra sieviete ir atšķirīga, ir daži vienkārši veidi, kā palīdzēt ķermenim atgūties pēc dzemdībām.
Atpūtieties un atslābinieties, cik daudz vien iespējams, un lūdziet, lai ģimenes locekļi un draugi jums palīdz, ja tas jums ir nepieciešams
Esiet pacietīga: Romu neuzcēla vienā dienā, un arī jūsu mazulis neizauga vienā dienā. Atcerieties, jūs bijāt stāvoklī deviņus mēnešus, līdz ar to nav iespējams, ka jūs vienas dienas laikā varētu izskatīties vai justies tieši tā, kā pirms grūtniecības.
Esiet laipna: Neatkarīgi no tā, vai dzemdības bija vaginālas vai ar ķeizargrieziena palīdzību, jūsu ķermenim ir bijusi liela slodze. Izturieties pret savu ķermeni labi. Atpūtieties un atslābinieties, cik daudz vien iespējams, un lūdziet, lai ģimenes locekļi un draugi jums palīdz, ja tas jums ir nepieciešams.
Saglabājiet pozitīvu attieksmi: Vairākas dienas un nedēļas pēc dzemdībām jūsu ķermenis var izskatīties pavisam citādi nekā pirms grūtniecības. Dodiet ķermenim laiku mainīties un saglabājiet pārliecību un optimismu. Pārmaiņām ir nepieciešams laiks, bet tās notiks.