Māmiņa un bērns
Rokasgrāmata jaunajām māmiņām
Šeit ir vienkārša rokasgrāmata, kas jums noderēs pirmajos mēnešos pēc bērna piedzimšanas
Reģistrējiet jaundzimušo
Savlaicīgi reģistrējiet sava mazuļa piedzimšanu.
Multivitamīnu un minerālvielu kompleksa lietošana
Ja barojat bērnu ar krūti, jums jāparūpējas, lai gan jūs, gan jūsu bērns uzņemtu pietiekami daudz svarīgāko uzturvielu. Sievietēm, kas baro ar krūti ir ieteicams lietot piemērotu multivitamīnu un minerālvielu kompleksu, piemēram, elevit® Breastfeeding
Izsūtiet paziņojumu par bērna piedzimšanu
Paziņojiet par jaundzimušo draugiem un radiniekiem ar kartītēm vai e-pasta vēstulēm!
Piesakieties valsts finansiālā atbalsta saņemšanai
Valsts nodrošina vairāku veidu finansiālu atbalstu, kam jūs varat pieteikties. Noskaidrojiet, vai atbilstat pabalstu saņemšanas nosacījumiem.
Vienojieties par veselības pārbaudi pēc dzemdībām
Vienojieties ar ārstu par veselības pārbaudi apmēram sešas nedēļas pēc dzemdībām, lai pārliecinātos, ka veselības stāvoklis normalizējas. Tas ir piemērots laiks, kad pārrunāt savas sajūtas un iespējamās problēmas.
Vienojieties par bērna veselības pārbaudēm un vakcināciju
Bērnam regulāras veselības pārbaudes nepieciešamas laikā no 1. līdz 4. nedēļai, no 6. līdz 8. nedēļai un no 6. līdz 8. mēnesim. Pirmajā gadā vakcinācija jāveic 2, 4, 6 un 12 mēnešu vecumā.
Noskaidrojiet, kādas ir bērna pieskatīšanas un izglītošanas iespējas
Ja vēlaties atgriezties darbā, apstipriniet, ka bērns apmeklēs konkrēto bērnudārzu. Ja apsverat bērna laišanu privātā izglītības iestādē, noskaidrojiet pieejamās iespējas jau tagad.
Sāciet pēcdzemdību vingrojumus
Pēc dzemdībām jums vajadzēs tonizēt iegurņa pamatnes un vēdera muskuļus. Jūs varat pievienoties citām jaunām māmiņām slimnīcā vai vietējā sporta klubā organizētajā pēcdzemdību vingrošanas grupā.
Padomājiet par kontracepciju
Ja neplānojat vēl vienu grūtniecību, padomājiet par kontracepciju. Atšķirībā no populāra pieņēmuma, krūts barošana nav piemērots kontracepcijas līdzeklis. Pajautājiet ārstam, kuri līdzekļi neietekmēs mātes piena kvalitāti.
Pievērsiet uzmanību savai emocionālajai veselībai
Ir normāli, ja pirmajās nedēļās pēc dzemdībām, apmierinot jaundzimušā vajadzības, jūtaties mazliet nomākta. Šīs sajūtas parasti izzūd pašas no sevis, taču, ja jūtaties pārslogota vai nomākta ilgāk nekā divas nedēļas pēc bērna piedzimšanas, konsultējieties ar savu vecmāti vai ārstu.
Krūts barošana
Iepazīstieties ar dažādām krūts barošanas pozām
Krūts barošana ne katrai sievietei ir kā viegla pastaiga, tādēļ ir labi, ja zināt dažas papildu pozas, kuras izmantot, ja bērns atsakās ņemt krūti.
Investējiet līdzekļus papildu fiziskos atbalsta rīkos
Daudzas jaunās māmiņas veiksmīgi izmanto krūts barošanas spilvenus vai piemērotus krēslus. Jūsu labsajūta krūts barošanas laikā ir ļoti svarīga, tādēļ neuzskatiet šos atbalsta rīkus par lieku greznību, ja jums liekas, ka tie padarīs barošanas laiku daudz patīkamāku.
Lietojiet krūts barošanas periodam paredzētos multivitamīnus
Svarīgs ir veselīgs uzturs, jo īpaši būtiski ir lietot tādu pārtiku, kas apmierina vajadzību palielināt uzturvielu daudzumu krūts barošanas laikā. elevit® Breastfeeding palīdz nodrošināt to, ka jūs uzņemsiet pietiekami daudz svarīgāko uzturvielu, piemēram, A vitamīnu, omega 3 taukskābes (DHS), B grupas vitamīnus, folātus, C un D vitamīnu, kalciju, dzelzi un cinku.
Iegādājieties krūts barošanai piemērotu apģērbu
Jūs varat izvēlēties, vai visu krūts barošanas periodu valkāsiet piemērotus krekliņus un kleitas vai vienkārši iegādāsieties dažus jaunajām māmiņām paredzētus krūšturus. Ir pieejamas arī krūts barošanai piemērotas pidžamas, kuras valkāt dažas pirmās nedēļas pēc dzemdībām, kad sievietes bieži vien paliek mājās.
Iegādājieties krūts barošanas segu vai aizkaru
Ja, barojot bērnu ar krūti sabiedriskā vietā vai citu cilvēku klātbūtnē, nejūtaties ērti, krūts barošanas sega vai aizkars ļaus jums justies daudz labāk. Ne visiem bērniem patiks šāda situācija, bet ir vērts izmēģināt.
Iegādājieties vai nomājiet piena sūkni
Mātes pienu var atslaukt ar rokām, bet ar sūkni to izdarīt noteikti ir vieglāk. Ja neesat pilnīgi pārliecināta par tā nepieciešamību, sākumā varat to nomāt. Neaizmirstiet arī iegādāties dažas pudelītes un hermētiskus trauciņus piena glabāšanai. Varat apsvērt arī mātes piena glabāšanas maisiņu un noplūdušo pienu uzsūcošu krūšu ieliktņu iegādi.
Piepildiet ledusskapi ar veselīgiem pārtikas produktiem
Lai ēstu veselīgi un atrastu krūts barošanai piemērotākos, ar uzturvielām bagātos pārtikas produktus, ir vajadzīga plānošana, tādēļ raugieties, lai ledusskapis vienmēr būtu pilns. Saldēti dārzeņi, augļi un gaļa ir lielisks veids, kā nodrošināt, lai vienmēr pa rokai būtu kaut kas ēdams. Vairāk informācijas par krūts barošanas laikā piemērotu uzturu meklējiet mūsu uztura lapā
Lejuplādējiet krūts barošanas aplikāciju
Tā kā daudz kas no notiekošā ir pilnīgi jauns, ir grūti izsekot visām barošanas reizēm un jūsu un jūsu bērna sasniegtajam. Krūts barošanas aplikācijām ir ērti taimeri un ikdienas žurnāli, kuros lieliski var reģistrēt atskaites punktus.
Parūpējieties par kādu nodarbi krūts barošanas laikā
Nereti viena barošanas reize ilgst pat 45 minūtes. Jā, tas lielākoties ir tik dārgais savstarpējās saskares laiks, taču būs brīži, kad jums nepieciešams sevi izklaidēt. Lejuplādējiet dažus iemīļotākos TV raidījumus, iegādājieties kādu audiogrāmatu vai izveidojiet krūts barošanas laikā atskaņojamās mūzikas sarakstu, lai pavadītu šo laiku patīkami.
Pievienojieties vecāku grupai
Ja esat kļuvusi par māmiņu pirmoreiz, ir svarīgi saņemt visu iespējamo emocionālo un praktisko atbalstu. Atrodiet vecāku grupu vietnē Facebook, Gumtree vai kādu vecākiem paredzētu tīmekļa vietni un sāciet tikties ar citām māmiņām, kuras baro savu bērnu ar krūti vai ir to darījušas iepriekš. Jūs varat sākt ar dalību vecāku tiešsaistes grupās, ja vēl neesat gatava sabiedriskiem pasākumiem.
Apmeklējiet krūts barošanas kursus
Ja jums ir jautājumi par krūts barošanu, kursos iespējams saņemt atbildes uz jautājumiem un padomus, lai uzzinātu, kas ir vajadzīgs, lai krūts barošana būtu veiksmīga. Varat sazināties ar savu vecmāti, zīdaiņu aprūpes medmāsu vai atrast vietējo krūts barošanas konsultantu, kurš jums var ieteikt tuvākos kursus, varat arī meklēt vairāk informācijas vecāku tiešsaistes vietnēs.